Ci najmłodsi i trochę strasi zmagają się z różnymi trudnościami z taką samą realnością i emocjami jak ludzie dorośli.

Czasami jest im trudniej niż ludziom dorosłym, ponieważ nie mogą poczytać poradników, porozmawiać przy kawie z przyjaciółmi o swoich problemach. Dzieci nie rozumieją zależności przyczynowo-skutkowej otaczającego ich świata. Nawet gdy mogą porozmawiać z kimś bliskim o tym co ich smuci, martwi, stwarza lęki, to nie zawsze potrafią to zrobić. A my dorośli nie zawsze wiemy, jak słuchać naszych dzieci, żeby te chciały z nami rozmawiać.

W życiu dziecka zdarzają się także nowe sytuacje, takie jak przeprowadzka, nowe przedszkole, szkoła, pojawienie się rodzeństwa, rozwód rodziców lub traumatyczne zdarzenia, np. wypadek samochodowy, śmierć kogoś bliskiego. Po takich wydarzeniach rodzice często zauważają, że ich dziecko zmieniło swoje zachowanie. Pojawia się bunt, agresja, przedłużający się smutek, problemy z zaadaptowaniem nowej sytuacji.

Nie zawsze rodzice są w stanie poradzić sobie z tymi problemami.  Szukają rozwiązań wsród innych doświadczonych rodziców, czytają poradniki lub fora internetowe. Często jednak to nie powoduje, że dziecko wraca do dawnego zachowania.

Każde dziecko jest inne, ma inne doświadczenia, temperament i to wszystko powoduje, że każde inaczej zareaguje na nowe sytuacje.
Każde nieprawidłowości lub zmiany w zachowaniu warto skonsultować z psychologiem.

Pomagamy rodzicom w rozwiązywaniu małych i dużych trudności związanych z wychowywaniem dzieci. Pomagamy w budowaniu dobrych, zdrowych relacji między rodzicami i dziećmi w każdym wieku.

Dla Rodziców

Wsparcie rodziców po stracie dziecka

Terapia kobiet w depresji poporodowej

Pomoc dla kobiet, które zaszły w nieplanowaną ciążę

Spotkanie edukacyjne dla przyszłych rodziców

Spotkanie edukacyjne dla rodziców

Interwencja kryzysowa dla rodziców dzieci z zespołem downa, MPD (mózgowe porażenie dziecięce), zaburzenia ze spektrum autyzmu, FAS

Wspieranie rozwoju osobowości nastolatka, adolescenta oraz młodych osób u progu nowego etapu w życiu

Dla Dzieci

Terapia dzieci z zaburzeniami zachowania

Terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi i emocjonalnymi

Terapia dzieci z zespołem Downa

Terapia dzieci ze spektrum autyzmu

Terapia dzieci z MPD (mózgowe porażenie dziecięcę)

Terapia dzieci z FAS (płodowy zespół poalkoholowy)

Terapia i pomoc w pokonywaniu fobii

Diganoza i terapia dzieci po traumie (PTSD)

Terapia dzieci w żałobie

Określanie gotowości szkolnej

 

Terapeuci INEO posiadający uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą

Małgorzata Bajko – psycholog, absolwentka podyplomowych studiów z Psychotraumatologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Psychoterapeuta rodzinny w trakcie szkolenia w krakowskiej Szkole Psychoterapii Systemowej. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej zdobyć wiedzę z zakresu terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych ofiar traumy. Ukończyła szkolenie z Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT. Autorka wielu artykułów dla rodziców, bajek terapeutycznych, gości w różnych programach telewizyjnych. Od wielu lat prowadzi terapie dzieci z zaburzeniami lękowymi w tym PTSD, w żałobie, pracowała między innymi w Ośrodku Opieki Zastępczej PORT Nasz Dom i Fundacji Nagle Sami.  (więcej)

Agata Nowakowska – psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży, hipoterapeuta.  W trakcie studiów podyplomowych z Diagnozy klinicznej dziecka i jego rodzinny , organizowany przez Uniwersytet Warszawski. Ukończyła III stopniowy kurs Stosowanej Analizy Zachowania terapii behawioralnej organizowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej oddział Association for Behavior Analysis International oraz Szkolenie z Alternatywnej Metody Komunikacji MAKATON. Aktualnie pracuje na stanowisku psychologa i hipoterapeuty w Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD „ Helenów” w Warszawie więcej

Ewa Maciejewska – psycholog, psychoterapeuta par i rodzin, terapeuta osób z zaburzeniem odżywiania. Prowadzi terapię par i rodzin oraz osób z zaburzeniami odżywiania. Terapię indywidualną prowadzi z młodzieżą i osobami dorosłymi. Członek Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska. W Polskim Instytucie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii ukończyła 6-letnie szkolenie prowadzone przez dr Alfrieda Langle więcej

Marzena Przybylska-Dzieciątkowska – magister resocjalizacji, terapeuta dziecięcy, specjalista rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzinami. Jest certyfikowanym trener Programu PRIDE. Prowadzi treningi wychowawcze, szkolenia dla rodziców, pedagogów i psychologów dotyczące psychologii rozwoju dzieci i młodzieży.  Obecnie uczy się w 4-letniej Szkole Psychoterapii Systemowej w Krakowie więcej

  Artykuły:

  • Czy dziecko powinno iść na pogrzeb – czytaj
  • Strata dziecka nienarodzonego lub noworodka – czytaj
  • Rozwój dziecka do 6 miesiąca życia – czytaj
  • Poradnikowy rodzic  czytaj
  • Jak możesz pomóc dziecku w adaptacji przedszkolnej  czytaj
  • Pierwsza wizyta dziecka u dentysty , czyli strach ma wielkie…zęby  czytaj
  • Dieta naszego dziecka czytaj
  • Jak za pomocą odpowiedniej diety pomóc choremu dziecka czytaj

Disabled boy in wheelcahir surrounded by father and sister

SONY DSC

iStock_000006825704Small

Baby positive couple - sad

iStock_000002512358Small

iStock_000021104923Small

ineo_logo_for_PRINT-01