Justyna Marszałkowska

 

Justyna Marszałkowska-Jakubik dietetyk medyczny

 

Wykształcenie:

W 2005 ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), gdzie obecnie doktoryzuje się (tematem przewodnim rozprawy doktorskiej jest problem alergii pokarmowych). Nieustannie się dokształca uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach naukowych oraz popularno-naukowych.

Doświadczenie:

Doświadczenie w prowadzeniu wykładów i szkoleń zdobywa jako wykładowca akademicki (Akademia Medyczna oraz Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania). Brała udział w szkoleniach trenerów sportowych Polskiego Związku Fitness & Wellness. W roli eksperta wystąpiła na konferencjach prasowych takich marek jak: Pampers, Pantine Pro V, Robico czy Arla Foods, Pampers, Reebok. Współpracuje z Komitetem Obrony Praw Dziecka oraz Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną UNIWERSYTET DLA RODZICÓW .

Aktywność medialna
Ekspert dot. żywienia dzieci w programie Sekrety Mądrej Niani w roku 2009 (TVN Style) oraz na portalach dot. zdrowia i urody m.in. mamopedia.pl, maluchy.pl, czasdzieci.pl, urodaizdrowie.pl.
Jest częstym gościem programów śniadaniowych, jak: Pytanie na śniadanie, Kawa czy herbata. Eksperckich wypowiedzi udziela także dla stacji TVN 24, Polsat News czy Raport Puls oraz w audycjach radiowych: Czwórka, Radio dla Ciebie, radio PIN, Radio Złote Przeboje, radio Kolor, Radio Warszawa Praga i in.
Autorka licznych artykułów w prasie: Teraz Zdrowie, Zdrowie, Medycyna dla Ciebie, Zdrowie od juniora do seniora, Glamour, GoodLife Poland, Zdrowie i Smak (pismo wydawane przez producenta garnków i naczyń Philipiak), Świat Zdrowia, Zdrowie Magazyn dostępny bez recepty, biuletyn dot. ADHD Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, AMOENA Life, biuletyn skierowany do pielęgniarek wydawany przez Nivea, Manager Aptek.

Komponuję zalecenia żywieniowe z zakresu diet profilaktycznych (zapobieganie chorobom cywilizacyjnym) i leczniczych (zdrowe odchudzanie, żywienie w alergii pokarmowej, celiakii, dieta w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz układu pokarmowego), jak również dla dzieci autystycznych, osób starszych oraz kobiet w ciężarnych i matek karmiących.
Dietetyka oraz sztuka kulinarna jest moja pasją. Zdobyta wiedza i duże zainteresowanie zawodem pozwala mi łączyć profesjonalizm z osobistym zaangażowaniem. Potrafię sprawić, że stosowanie diety staje się proste i przyjemne. Do każdego stosuję indywidualne podejście, co gwarantuje skuteczność terapii.