INEO zaprasza na warsztat dla rodziców, psychologów, pedagogów 

 „Bajki leczą, bajki kaleczą”

czytanie-dzieciom-bajek

Zapraszamy na warsztaty związane z prowadzeniem domowej bajkoterapii – niezwykle skutecznej metody wpływania na emocjonalny i intelektualny rozwój maluchów. Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców i nauczycieli dzieci do lat 10.

Za pomocą odpowiednio skonstruowanych bajek, baśni, wspólnych zabaw rodzic może przygotować dziecko na nowe sytuacje życiowe, takie jak pójście do przedszkola, szkoły, pojawienie się rodzeństwa.

Po szkoleniu rodzic będzie wiedzieć, jak za pomocą bajek uczyć dziecko rozwiązywać problemy, jakie mogą pojawiać się w okresie jego rozwoju.

Bajkoterapia może także pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, które czasami pojawiają się na jego drodze życia, i ma ono trudność w poradzeniu sobie z nimi (zabiegi medyczne, wypadek, śmierć bliskiej osoby, ukochanego zwierzaka).

Dodatkowo zostanie pokazany edukacyjny i rozwojowy aspekt bajkoterapii.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną, na której dowiedzą się Państwo jak pisać bajki psychoedukacyjne, relaksacyjne i terapeutyczne.

Ponadto szkolenie dostarczy Państwu wielu pomysłów na urozmaicenie wspólnych zabaw z dzieckiem, co pomaga w budowaniu z nim więzi

  • Jeżeli zebraliście Państwo grupę składającą się od 5 do 10 osób prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu
  • Kontakt i zapisy: e-mail: kontakt@cwpineo.pl
  • tel.: 531 412 948

 

Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia oraz listę rekomendowanych książek

Prowadząca:  Małgorzata Bajko – psycholog, psychotraumatolog. Specjalizuje się w terapii traumy dzieci oraz osób dorosłych, leczeniu zaburzeń lękowych oraz fobii. Pracując z dziećmi często wykorzystuje bajkoterapię. Doświadczenie zdobywała między innymi….więcej

z11681010Q,pacynki