Od kilku lat popularność kosmetyków naturalnych rośnie nieomal wykładniczo. Coraz częściej na półkach w drogeriach znajdujemy produkty, które nie zawierają chemicznych dodatków. Naturalne kosmetyki jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie w specjalnie dedykowanych im drogeriach. Rosnący popyt spowodował, że obecnie coraz więcej sklepów i firm oferuje nam bio produkty, które są alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań.

Skład organicznych kosmetyków

O tym, czy dany kosmetyk jest naturalny, decyduje jego skład. Etykieta, umieszczona zazwyczaj z tyłu opakowania, poinformuje nas o produktach, które zostały wykorzystane w produkcji. Bio kosmetyki nie powinny w składzie zawierać żadnych substancji syntetycznych. Obowiązuje podobna zasada, jak w przypadku jedzenia: najlepiej, jak skład jest możliwie prosty i w miarę dla nas zrozumiały. Bazę powinny stanowić naturalne oleje, ekstrakty z roślin, woda, wyciągi z krzewów i owoców oraz naturalne konserwanty. Te ostatnie są potrzebne, ponieważ bez nich termin ważności byłby ekstremalnie krótki. Jeżeli nie mamy pewności co do tego, czy konserwant wymieniony w na liście jest faktycznie pochodzenia roślinnego, warto sprawdzić czy posiada certyfikat stowarzyszenia, mającego prawo do znakowania ekologicznych kosmetyków.

Jak wybrać coś dla siebie?

Wiedząc w jaki sposób czytać skład kosmetyków naturalnych, jesteśmy już o krok bliżej do mądrych zakupów. Mnogość drogerii i koncernów, produkujących bio kosmetyki może nas zaskoczyć. Oprócz importowanych z zagranicy produktów, możemy znaleźć coraz więcej polskich odpowiedników. Poza firmami typowo drogeryjnymi, produkcją kosmetyków zajmują się także znane osoby: trenerzy, sportowcy i dietetycy. Pozostaje nam wybrać rodzaj oraz markę, która wyposaży nas w wymarzone Kosmetyki Chodakowska. Chodakowska, popularna polska trenerka fitness jest jedną ze znanych osób, która niedawno wypuściła na rynek obszerną linię naturalnych kosmetyków. Bazują na roślinach takich, jak wiśnia japońska, migdał afrykański, trawa cytrynowa, pieprz i bambus a przy nazwie każdego składnika znajduje się wyjaśnienie jego roli w produkcie.

Jakość dla naszego ciała

Jedzenie wysoko przetworzonej żywności nie jest zdrowe – o tym prawdopodobnie wie większość z nas. Podobnie przedstawia się sytuacja z kosmetykami. Kosmetyki pochodzenia naturalnego nie tylko pomagają dbać o ekologię, ale również korzystnie wpływają na nasze zdrowie, minimalizując ryzyko wystąpienia podrażnień oraz alergii. Dają nam również pewność co do tego, jakich produktów używamy w codziennej pielęgnacji.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com